Ondřej Sokol zase propaguje Jeseníky

09.06.2020

Určitě už jste slyšeli něco ve stylu "... ono se to stalo až díky koronaviru ...", že ano? Jedno takové pozitivum tady máme, a týká se to Šumperka a Jeseníků :-)
Náš oblíbenec, šumperský rodák Ondřej Sokol, se právě během koronavirových divadelních prázdnin rozhodl oprášit projekt, který chtěl v Činoherním klubu realizovat už v minulosti, ale nedošlo na něj. Jde o přírodní téma, na němž je pro nás naprosto zásadní, že se děj odehrává na blíže nespecifikované samotě v Jeseníkách. Už jen herecké role slibují solidní zápletku, záhy pochopíte, proč se to jmenuje Velmi křehké větve. Vězte, že hlavním protagonistou je vášnivý hajný Lumír Janeček, jehož ztvárňuje Martin Finger (spolužák Ondřeje Sokola ze šumperského gymplu). Jeho milující manželku Marii, co umí připravit zvěřinu z jesenických lesů a luk na 1500 způsobů, hraje Lucie Žáčková. Vtipnou je taky postava jejich syna, zatvrzelého vegetariána Míši, kterého ztělesňuje Vašek Šanda. Režírující Sokol má v úmyslu připravit tak trochu nekonečný seriál, do jehož děje mohou u budou vstupovat se svými náměty také diváci, což po hercích vyžaduje neobvykle velkou flexibilitu a schopnost improvizace. Ostatně dobrovolníci z řad publika mohou vylézt na jeviště a s herci si zahrát.
Prvních osm epizod kroniky obyčejných lidí z podhůří neobyčejných hor, bylo možné shlédnout online na Youtube, eventuelně sestřih pouští Mall TV. Od čtvrtka 4.6. a dále každý čtvrtek Velmi křehké větve hrají přímo publiku v Činoherním klubu, plus vysílají živě na internetu (nejbližší díl bude odvysílán ve čtvrtek 11.6. od 20.00 hod. Vy můžete všechny epizody shlédnout níže.

Foto (zdroj): archiv Činoherní klub