Okres Šumperk je plný inovativních firem

04.01.2021

Do klasické ekonomie dostal slovo inovace americký ekonom českého původu Josef Alois Schumpeter. Inovace znamená vylepšení, modernizace, zdokonalení..., to je pro každou firmu klíčová dovednost a možná právě proto nám tolik záleží na mapování toho, jak moc inovativní je okres Šumperk, lépe řečeno soukromé podniky v něm.

Pro Inovační centrum Olomouckého kraje jsme si udělali takovou malou revizi společností splňujících definici pojmu inovativní, se jmény firem vás rozhodně chceme seznámit.

Přijde nám, že Šumpersko má velký potenciál v zemědělství, kde operuje hned několik firem udávajících trendy nebo ty trendy objevuje. Rozhodně to je lídr ekologického zemědělství - staroměstské PROBIO, dále šumperský Agritec a v Rapotíně sídlící Agrovýzkum Rapotín.

Zástupcem v česku velkého automobilového průmyslu je to Klein Automotive ze Štítů. Moderní strojírenství v nejširším slova smyslu pro nás v regionu zastupují ZLKL z Loštic, SHM a Dormer Pramet ze Šumperka a mohelničtí MEZ Stroje a One3D.

Souhlasíte s námi, že v Potůčníku vyrábějící firma Kostka koloběžky je doslova tvůrcem koloběžkového trhu? Podobně Kamlerův Tilak píše velmi úspěšný příběh inovativní značky ve světě outdoorové módy. Obří investice právě realizuje delfort v Olšanských papírnách a nám se líbí, co do interiérů dělají zábřežští MBG.

Daří se tu i technologickým firmám, za něž považujeme například Netsimple, kteří v Šumperku tvoří weby a e-shopy pro celou zemi.

Zdůrazňujeme, že seznam není ani náhodou úplný, my jej hodláme neustále rozšiřovat. Každopádně pohled do něj nás naplňuje optimismem, že i díky těmto firmám je budoucnost regionu pozitivní.

#inovacnicentrumolomouckehokraje #inovace #sumperk #sumpersko #okressumper #probio #agritec #agrovyzkumrapotin #kleinautomotive #zlkllostice #shmsumperk #dormerpramet #mezstroje #one3d #icok #tilak #delfort