Ochutnejte Jeseníky 1

01.06.2020

Motto a téma vypůjčené od 'Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu', směrem k vám opět jeden malý námět. Mluví se o tom, že koronavirus docela změní chování zákazníků, možná spíše obchodníků, kteří budou muset hnout s naší potravinovou nesoběstačností. Důraz na kvalitní české výrobky, podpora národní ekonomiky, snaha snižovat uhlíkovou stopu... a tak.
Pojďme si ukázat, co všechno vy můžete do svého nákupního košíku dát, aby to splňovalo ta nejregionálnější měřítka a bylo tak povýšením snahy být méně závislí na zahraničním dovozu. A protože už toho není úplně málo, zaměříme dneska pozornost na nápoje.
Začneme u kávy, praženou dostanete buď od šumperské Kávomilky nebo v Petrově nad Desnou ve Vaší pražírně, vlastní kávu si dělá a také prodává kavárna Pikola Šumperk.
Ale postupme dále, řemeslné pivo tento kraj reprezentují Pivovar Zlosin (Velké Losiny), Zámecký minipivovar Albert Sobotín, zábřežský Pivovar Welzl, Minipivovar Kolštejn v Branné. Zmiňme ještě střední, ale taky náš Pivovar HOLBA.
Je libo něco ostřejšího? Se špiritusem to tady taky umíme, zvolte něco z nabídky Likérky a destilerie Ullersdorf z Maršíkovského mlýna.
Tenhle náš výčet určitě není úplný, klidně do komentářů připište další zajímavé lokální výrobce. Hlavně ale přemýšlejte o tom, jestli by si místní poctiví producenti nezasloužili vaši větší pozornost.