Ocenění učitelek ze Zábřeha

08.03.2019

Všichni to vědí, všichni o tom mluví, všichni tomu rozumí, ale výsledky jaksi nejsou úplně OK. Řeč je o nastavení českého vzdělávacího systému. Ten, zdá se, nepřipravuje žáky a studenty na výzvy 21. století. Ten, je zjevné, není atraktivním pro mladé absolventy pedagogických vysokých škol.
A proto je skvělé, že Zábřeh na svých školách má dobré učitelky a učitele, a ještě skvělejší je, že zřizovatel mateřských a základních škol, město Zábřeh, ty nejlepší vyzdvihuje A to prostřednictvím ocenění Pedagog města Zábřeha. Je to výraz uznání náročné a důležité práce těchto lidí.
Ředitelé škol již nominovali, Komise pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost doporučila a Rada města se zastupiteli schválila 4 jména. Cenou Pedagoga města Zábřeha za rok 2018 se budou nově pyšnit Miroslava Chytilová, Ludmila Hetclová, Marie Knápková a Milada Jašková. Všechny čtyři pedagožky dlouhodobě odvádějí skvělou práci vůči svým žákům a přispívají tak k tomu, že z našich dětí rostou lepší lidé. A lepší lidé dělají lepší Zábřeh.