Ocenění občana Zábřeha Vladimíra Körnera

05.03.2019

Ctihodný pán, čestný občan Zábřeha, spisovatel, dramaturg a scenárista Vladimír Körner obdrží Cenu Olomouckého kraje za celoživotní přínos v oblasti kultury za rok 2018.
Tenhle pan Körner za sebou má docela pohnutý život. Už od dětství se musel vypořádávat s různými ranami osudu. O svého tatínka, zábřežského rodáka, přišel ve svých pěti letech. Absolvent AMU pak čelil různým příkořím při svém profesním působení v televizním Barrandově. Jenže kvalita jeho práce ho vždy zachránila, a tak se mohl podílet na vzniku mnoha skvostných filmových děl, jako jsou Údolí včel, Adelheid, Zánik samoty Berhof a mnoha jiných. Scénáře jsou postaveny na Körnerových stejnojmenných prozaických dílech. Hloubka psaní je spojena s autorovým poněkud pesimistickým pohledem na život, schopností vyprávět opravdu syrový příběh.
A i výše zmíněné ocenění potvrzuje, že tvorba Vladimíra Körnera, jak v roli spisovatele, tak scenáristy, je velmi kvalitní, a nejen Zábřeh na něj může být patřičně hrdý, české kultuře dal hodně.

Foto (zdroj): Michal Maňas