Ocenění 'Keramická popelnice' putuje do Šumperka

08.06.2020

A je to zásluha občanů města, kteří vytřídili tak velké množství odpadu, že jim to přineslo výroční cenu 'Keramická popelnice'. Mimochodem podle dat obalové společnosti EKO-KOM, která soutěž pořádá, do barevných kontejnerů chodí už 73 % Čechů. Aby ne, když průměrně to má každá domácnost k třídícímu místu 91 metrů.
Z 396 zapojených měst a obcí Olomouckého kraje se jednou usmálo štěstí i na Šumpersko. V kategorii nad 15 000 obyvatel si stříbrnou Keramickou popelnici odneslo město Šumperk! No to je skvělá zpráva o zodpovědnosti každého Šumperana. Jen bychom poprosili celý okres, papírové krabice rozšlapávejte nebo trhejte, jinak jsou ty modré kontejnery rychle plné ;-)
Posláním projektu je odměnit samosprávy za to, jaké svým obyvatelům vytvářejí podmínky ke třídění komunálního odpadu a motivovat ty, které ještě třeba mají rezervy. Česko je v recyklaci hodně dobré a Olomoucký kraj patří mezi vůbec nejlepší třídiče v republice, to je na potlesk, ale měli bychom udělat další krok směrem třeba k potravinám a nápojům v zálohovaných skleněných obalech, k bezobalovému nakupování některých potravin a drogerie...