Občané Mohelnice dávají jména ulicím města

30.07.2019

Dalo by se říci, že Mohelnice teď řeší vcelku příjemné starosti. Hledá názvy pěti ulic, které nově vzniknou díky výstavbě bydlení v severní části města. Všichni víme, že v rámci Šumperska je Mohelnice v trochu odlišné pozici než zbytek severu Olomouckého kraje. Dálnice a přítomnost elektroprůmyslu dělají z města poměrně atraktivní místo pro život a není tedy divu, že se město bude rozrůstat o desítky rodinných domů. Super!
Skvělé je, že si místní zastupitelé úzkostlivě nedrží právo vybrat jména ulic sami, ale že si k vymýšlení berou na pomoc i občany města. Ti se mohou zapojit se svými návrhy až do 7. září, své tipy můžou odevzdávat na radnici. Neláká vás stát se autorem názvu ulice? :-) Bude zajímavé sledovat, jestli se mezi nové ulice dostane například ta po zakladateli zdejšího závodu Siemens Ludwigu Doczekalovi anebo se na mapě města objeví některé jméno z dříve zaniklých, jako Mozartova či Beethovenova.
Na druhou stranu, ulice nejsou to zásadní, důležité je, aby se stavební parcely co nejrychleji zaplnily lidmi, kteří v Mohelnici povedou spokojené životy.

Foto (zdroj): Martina Pauerová