Novinářský sen Martina Schwarze

07.05.2019

Jasně, že v profesní kariéře každého z nás hraje určitou roli i štěstí, jenomže nám zkušenost s mnoha příběhy úspěšných lidí potvrzuje, že tito lidé tomu štěstí chodí neustále naproti. Systematicky jdou přes překážky, které jim v cestě stojí a na konci téhle pracovitosti je čeká práce snů.
Jednoho takového buldoka vám představíme právě teď. Je jím mladý Martin Schwarz (23 let) ze Šumperka, který už při studiu informačních technologií na VOŠ a SPŠ Šumperk věděl, že jeho budoucností je žurnalistika. Tak si ji vystudovala na Univerzitě Palackého v Olomouci. Bylo to určité vyvrcholení jeho teoretických příprav, ačkoli prakticky na své novinářské kvalifikaci pracuje už od 14 let, kdy dělal redaktora na webu Draků Šumperk. V tamní redakci vydržel až do loňského roku. A právě přes práci pro Draky se dostal k webovému portálu NHL.cz (od r. 2014), který denně přináší zpravodajství z nejlepší hokejové ligy světa a Martin týdně napíše jeden až dva články. Coby velký fanoušek brněnské Komety a žraloků ze San Jose nemá s motivací do psaní o hokeji potíže ;-)
Od ledna 2019 se však na plný úvazek věnuje práci redaktora v byznysovém magazínu Svět průmyslu, který ze Šumperka putuje do celé ČR. Za ním stojí také Šumperák a bývalý hokejista Lukáš Ševčík.
Snad na Martina jeho šéfovi něco nepráskneme, ale on si od března k nhl.cz a Světu průmyslu přibral třetí "volnočasovou" aktivitu a sice šéfredaktorování lokálního sportovního portálu LifeTV.cz, který se zaměřuje na zpravodajství ze sportovních kolbišť šumperského okresu, čímž chce přispět k většímu diváckému zájmu o regionální sport.
Chtělo by se říci, že pro samé psaní Martinovi nemůže zbýt žádný čas na nějaký soukromý život, ale je to jinak - soukromý život je, ale existuje jen díky extrémní toleranci přítelkyně. To bude další kytička s čokoládou ;-) A dík patří i šéfredaktorovi webovek Draků Jardovi Svobodovi, který před lety elévovi Schwarzovi dal šanci. Do světa novinařiny tak přivedl psavce, co se může roztrhnout pro svůj sen - psát.
A protože svůj sen si plní na plno, dostal se minulý rok až do šatny New York Rangers, kde z pozice novináře vyzpovídal českého gólmana Ondřeje Pavelce.
Tak co, máte chuť vyrazit za plněním svých snů i vy?