Nová gastronomická cyklostezka na Mohelnicku a Zábřežsku

23.02.2020

Letní sezóna sice v nedohlednu, ale cyklisté z Mohelnicka a Zábřežska už mohou dofukovat kola a mazat řetěz. A taky ladit chuťové pohárky, protože Mikroregion Mohelnicko a lokální výrobci pro ně připravili cykloturistickou novinku.
Úžasnou soudržnost předvedlo na 13 producentů regionálních potravin, když sestavilo 100 kilometrovou cyklotrasu. Na ní cyklisté mohou absolvovat až třináct gastronomických zastávek, na jejichž základě trasa získala své jméno - 'Ochutnejte Moravu na kole'. Start a cíl je v Zábřeze, to kvůli vlakovému nádraží, neboť i České dráhy jsou partnerem projektu. Na cestě vás čeká příjemné šlapání v sedle kola a během jízdy budete moci hodit kolo do stojanu v konzervárně Via Delicia, Krušově uzeném mase, Ofčím statku Brníčko, Levandulovém statku, Úsovsku, Čokoládovně Troubelice, Farmě Holubice, Doubravském dvoře, Tvarůžkové cukrárně, Kavárně galerii U lišky Bystroušky, Muzeu Olomouckých tvarůžků, Ryzáčkovi a Kozím JZD Pobůčí.
Už můžete plánovat jako dvou-třídenní výlet a určitě by to někdo objel za den, jenže by to asi nezvládnul včetně těch ochutnávek ;-)