Nastudujte si Jeseníky dřív než sundáme roušky

28.03.2020

Dobrá, není to teď možná téma číslo jedna, vymýšlet výlety, plánovat víkendy a řešit letní dovolenou, jenomže doba, kdy tahle země přestane šít roušky zkrátka přijde a bude potřeba tuhle úžasnou národní semknutost nasměrovat jinam. Například k českému cestovnímu ruchu, který možná neplní média, protože nemá hlavní sezónu, ale trpí úplně stejně, jako jiná odvětví. A vy mu, na rozdíl od fabrik, můžete hodně pomoci.
Dívejte, my vám nasdílíme exkluzivní magazín 'Jeseníky - Rychlebské hory - Králický Sněžník' a vy nám slíbíte, že ho opravdu prolistujete a dáte si čas na zamyšlení, kam všude se během nadcházející letní sezóny vypravíte, až se uvolní restrikce. Přátelé, každá jedna koruna, jíž utratíte za ubytování, jídlo, suvenýry, vstupné... jednoznačně pomáhá a positivSU by si velmi přálo, abyste co nejvíce téhle pomoci věnovali subjektům působícím právě v našem regionu, oni to potřebují.
Proč byste nemohli na některou z rozhleden (Dalimilova rozhledna ve Starém Městě pod Sněžníkem, rozhledna na Háji) vystoupat už "po stopadesáté"? Kdo se na vás bude zlobit, když letos navštívíte klidně už potřetí muzeum Pivovaru Holba? Co si udělat pěkný večer a přespat v některém z předních hotelů (Zámecký resort Sobotín, Chateau Goldstein v Branné)? Proč nezavítat do rodného města cestovatele Welzla, vždyť tam vaří i stejnojmenné pivo! Pro rodiny s dětmi není skoro lepší volby než strávit týden v areálu Bozeňov. No a kdo by rád nakouknul, jak vypadaly spižírny našich babiček, odpověď najde v rodinné konzervárně Via Delicia. A když do Bludova, tak buď do lázní anebo do Pradědova muzea. Pochopitelně nemůžeme opomenout doporučit vám návštěvu Dlouhých strání, i když předpokládáme, že jste tam skoro všichni byli. Tak ještě jednou, no ;-) A po cestě máte Velké Losiny, čili zámek, ruční papírna, pralinková manufaktura... Na 100 stranách je toho mnohem více. Pro další informace navštivte www.jeseniky.cz od Jeseníky - sdružení cestovního ruchu.
Tak se omlouváme za poněkud direktivní příspěvek, považujeme však za důležité na vás tenhle apel prostě poslat. Nikdo z nás nechce koukat, jak krachují hospody a penziony, chřadnou turistické atrakce a ubývá práce v cestovním ruchu.
Časopisem listujte tady, časopis stahujte níže. 

Foto (zdroj): Vašek Vinklát