Nastartuje dětský sport v Hanušovicích a Starém Městě pohybová školička

26.09.2019

Nedáváme na dojmy a mediální masáž, vycházíme z informací přímo tělocvikářů, trenérů a lidí, co se sportování dětí věnují a řekneme vám, že my dospělí bychom se měli červenat. Děti leniví, protože nemají doma sportující rodiče, nemají vzor, který by je přivedl ke sportu. Je tam okolo spousta dalších detailů, ale tohle je to hlavní.
Jestli je na blízku někdo, kdo by nám s tím mohl hodně píchnout, je to Honza Malysa. Fotbalovou asociací ČR placený profesionální (dětský) trenér, což není to hlavní, ačkoli to mu dává jistý mandát do zdejšího sportu vstupovat.
Abychom dodali sílu jeho činům, doplníme, že sám byl aktivním fotbalistou, mnoho let hájil branku Jeseníku. Po vystudování trenérské licence B vede různé věkové kategorie jesenických žáků, což mu díky sportovním úspěchům vyneslo nabídku fotbalových bafuňářů, od nichž dostal kontrakt na okresního trenéra. Dnes má na starost školky, školy, žákovský fotbal v celém okrese Jeseník. A to vám říkáme, Honza cíleně jde po tom, aby přivedl ke sportu (jakémukoli) už tříleté děti.
Bez přehnaných očekávání v září 2018 rozjel 'Jesenickou pohybovou školičku' určenou dětem ve věku 3 až 6 let a ejhle, každé pondělí má v Jeseníku nastoupených přes 20 prcků. Úspěch školičky se donesl i přes kopec, a tak po jeho službách sáhly Hanušovice. Zde se věnuje místním dětem každé úterý od 16 hodin na dětském hřišti Příčná. Druhou zastávkou v okrese Šumperk bude Staré Město. Právě dnes je tam od 15.30 ukázková hodina na dětském hřišti u pošty. Vezměte děti a nechte je zablbnout.
Veďte svoje potomky ke sportu, anebo volejte na pomoc Honzu Malysu, děcka mu při trénincích "zobou z ruky" a budou i ty vaše.

Foto (zdroj): Josef Kavka