Nalaďte si inspirativní podcast Pavla Pumprly

11.10.2020

Často se díváme s jistou mírou soucitu na profesionální sportovce, jejichž ekonomicky aktivní období může trvat od řádově měsíců po řekněme 10, v super případě 15 let, nejste-li šachista nebo Jaromír Jágr.
A pak s o to větším zalíbením pozorujeme cesty těch, kteří přechod ze sportovního do běžného života zvládnou nějak nadstandardně. Založí firmu, totálně změní obor nebo se naopak začnou v prostředí své disciplíny pohybovat na jiné straně barikády než v soutěžním dresu.
Zábřežský rodák Pavel Pumprla, který nedávno vycouval z extraligového basketbalu (naposledy hájil barvy Nymburka), nasbíral hromady zkušeností i kontaktů mj. během své reprezentační kariéry, je teď zúročuje třeba jako motivátor a mentor. Nás velmi zaujal jeho projekt - podcastový seriál 'Cesty vítězů'. Že jde tenhle formát zábavy a vzdělávání nahoru, je zřejmě z široké nabídky obsahových formátů, Pavel přináší rozhovory se sportovci a lidmi okolo sportu. Zdálo se mu, že v klasických médiích se o nich dozvíte hlavně výsledky, a pak možná něco málo z jejich života. On se ale domnívá, že špičkoví profíci mají tak hodně zkušeností a zážitků, tolik úspěchů i pádů, že mohou dát tolik doporučení a rad a byla by škoda to s nimi prostřednictvím podcastu nezkusit nasdílet veřejnosti.
Ve studiu už si Pavel Pumprla povídal s judistou Lukášem Krpálkem, tenistkou Andreou Hlaváčkovou, veslařem Ondřejem Synkem, horolezcem Radkem Jarošem a mnoha dalšími.
Výsledný produkt - cca třiceti až čtyřicetiminutové rozhovory najdete na všech tradičních platformách, jako je Youtube, Spotify či Google podcast (https://bit.ly/3jQPj0k).
Vidíme rádi, když se sportovcům daří i mimo jejich původní hřiště.

Foto (zdroj): Václav Mudra, ČBF