Najděte si na Šumpersku svého farmáře

10.03.2020

Dobro na druhou to od vás bude, pokud alespoň čas od času nenaplníte nákupní tašky v některém z místních supermarketů, ale zajdete, případně zajedete za místním farmářem. Za prvé domů s jistotou donesete kvalitnější potraviny a za druhé nákupem lokální produkce podpoříte zemědělce, který svým hospodařením pečuje o krajinu, ve které i vy žijete.
Docela naproti vám v tohle jde projekt Farma na dlani. Ten na webu, sociálních sítích a prostřednictvím mobilní aplikace propaguje regionální farmáře, zemědělce a výrobce řemeslných produktů, přičemž vy si můžete na interaktivní mapě zobrazit právě ty ze Šumperska (zde).
No, a to je druhý důvod, proč o Farmě na dlani na positivSU píšeme. Za okres Šumperk je tam 7 subjektů. Ekologická farma Branná, Zemědělská farma Hanušovice, Šlechtitelská stanice Sempra z Velkých Losin, šumperské Rybářství Bělidlo, Rodinná konzervárna Via Delicia za Zábřeha, dále Dubická zemědělská, co chová vepře a skot a pěstuje obilí a najdete tam Včelařství Miroslav Vrána z Mírova. Není to málo?
Vy i my víme, že po okrese je rozeseto mnoho dalších zajímavých prvovýrobců, jimž by zapsání v databázi Farma na dlani slušelo a dost možná by jim i obchodně pomohlo. Spotřební chování zákazníků jde příznivým směrem, stále víc a víc lidí si umí za kvalitu připlatit. Tak uhánějte místní zemědělce, ať se zaregistrují, anebo si pro jejich výrobky choďte do farmářských obchůdků, však jich tu pár máme.