Nábytek zábřežské MBG slouží po celé ČR

08.01.2020

Vždy s patřičnou hrdostí prezentujeme lokální firmy, jejichž byznys překračuje hranice okresu. Stoprocentně to platí pro nábytkářskou firmu MBG, spol. s r.o., která je s asi stovkou zaměstnanců přední návrhářskou a výrobní firmou v oblasti interiérů prodejen a kanceláří.
V Zábřehu ji najdete v moderní hale v Sadové ulici, kde se řeší vše od návrhu a designu, přes výrobu a kompletaci, tým firemních techniků pak řeší i samotnou montáž. Mezi nejběžnější zákazníky MBG patří čerpací stanice, jejichž shopy s kavárnami se staly regulérním místem setkávání, což klade na interiér vysoké nároky. To stejné platí pro obchody a butiky, které si zdaleka nevystačí s drátěnými regály či policemi. Opět, i tohle je role MBG, navrhnou a vyrobit takový nábytek, ve kterém se nakupující budou cítit příjemně, a hlavně budou utrácet. Úplně stejným nárokům musí vyhovovat lékárny, obchody s drogérií... Trend nárůstu minipivovarských restaurací "truhláři" ze Zábřeha také vystihli, platí totiž, že majitelé malých pivovarů jsou zpravidla odvážnějšími zákazníky, pro návrháře MBG skvělá příležitost :-)
Pokud jde o konkrétní značky, pro něž v Zábřeze pracovali, tak z čerpacích stanic např. pro OMV, Shell, Slovnaft, Agip a MOL, uspěli také u knihkupeckých řetězců Luxor či Knihy Dobrovský, interiér z MBG zdobí prostory Panasonicu a sexshopy Erotic City.
MBG působí na českém, potažmo evropském trhu už dvacátý sedmý rok a vytrvale roste. Roste, protože vedení firmy investují do svých zaměstnanců, do technologického vybavení fabriky a jsou velmi orientovaní na zákazníky.

Foto (zdroj): archiv MBG, spol. s r.o.