Na Zábřežsku děti četly, až se Rychleby zelenaly

02.03.2020

Udělat něco na podporu četby žáků základních škol, se rozhodli pedagogové zapojení v Místním akčním plánu Zábřežsko. To je platforma mj. se zabývající rozvojem vzdělávání v našem regionu. A protože si na pomoc vzali knihu 'Pohádky a pověsti z Rychlebských hor', můžeme jejich aktivitu považovat i za výchovu patriotismu ;-)
Děti z prvního stupně základních škol na Zábřežsku, bylo jich asi 110, se zapojily do četby a plnění malých úkolů s knihou spojených. Vyvrcholením jejich dvouměsíčního snažení pak bylo osobní setkání přímo s autorem pohádek, Karlem Jedonkem.
Pro ty z vás, kdo o sbírce pohádek slyší poprvé, máme kratičké představení. Rychlebské hory jsou populární pro svoji specifickou atmosféru a mystičnost. Tajemstvím opředené hory tvoří kulisy již třídílné knížky, jíž napsal Karel Jedonek a překrásnými ilustracemi doplnila Kateřina Preisová. Vaše děti, či vnoučata si zamilují napínavé příběhy skřítků Venušánků, které je zavedou na Borůvkovou Horu, do Uhelné, do jeskyní Na Pomezí, do Vidnavy a na mnoho dalších krásných míst. Knihu zakoupíte v lokálních knihkupectvích a v některých infocentrech v okrese.
Tleskáme za tenhle projekt jdoucí po čtenářské gramotnosti, budeme bedlivě sledovat další aktivity.