Muzeum Šumperk online i virtuálně

29.03.2020

Moderní technologie hrají právě teď možná svůj klíčový zápas o to, zda budou širokou veřejností vnímány hlavně jako žrouti času, zloději soukromí a nástroje pro ty zlé korporace anebo ukáží svojí prospěšnější tvář jako 3D tiskárny vyrábějící ochranné štíty, drony sledující dodržování zákazů pohybu či jako chytré karantény.
Na stranu příznivců techniky a technologií se v době koronavirové přiklonilo také Vlastivědné muzeum v Šumperku, kterému z neustálého zavření "ruply nervy". Rozhodlo se informovat o výstavách, sbírkových předmětech, výzkumech, osobnostech regionu, a hlavně návštěvníkům webu a sociálních sítí muzea nabídnout virtuální prohlídky některých expozic. K tomu patří také zajímavé 3D animace různých vzácných exponátů šumperského muzea.
Zkrátka lidé mohou i z bezpečí domova ukájet svůj kulturně-historický absťák a mohou se třeba navnadit na opravdovou návštěvu muzea, až se svět vrátí do normálu.
Virtuální prohlídku muzea můžete absolvovat na tomto linku. Kdo má zájem prohlédnou si historické artefakty tzv. "ze všech stran", má možnost tady.

Foto (zdroj): Vojtěch Dočkal