Moravičany a Staré Město jsou cool

24.06.2019

Ve světovém měřítku pozornost k elektromobilům ovládá Elon Musk, nicméně Česko, natož klikatící se silničky okresu Šumperk zatím zůstávají Teslou nepokořeny. Ovládat to tu začínají užitkové elektrické vozy!
Trošku přeháníme, ale je nám nesmírně sympatické, že už dvě obce v okrese - Moravičany a Staré Město pod Sněžníkem pořídily do svých miniflotil elektromobil. V obou případech jde o malý užitkový vůz, který najde uplatnění zejména při péči o obec - svoz odpadů, odvoz trávy, převoz techniky apod. Výdrž baterie je 80 kilometrů, to na šichtu pracovníků starajících se o pořádek v obci bohatě vystačí. Na fajront auto píchnou do zásuvky a ráno najdou elektrického pracanta opět připraveného. Oběma obcím se podařilo na koupi elektromobilu sehnat dotaci, to kvituje obecní rozpočet. A údržba je oproti naftovému traktoru o poznání levnější.
Tahle "multikára" se nevypraví za Teslou do vesmíru, každopádně ale bude dobře sloužit, možná povzbudí ekologičtější chování občanů obce, no a mladí se budou moci na letní zábavě ve vedlejší dědině chlubit, že jejich starosta má elektromobil :-)

Foto (zdroj): archiv obec Vidnava