Mohelnická radnice investuje

07.03.2019

Jednou z možností, jak mohou města a obce šumperského okresu dělat něco proti odcházení lidí do krajských měst a Prahy, je makat na zkvalitňování života ve svých městech. Mají k tomu vlastní rozpočty i mnoho dotačních příležitostí. Mohelnice tak postupuje, tak uvidíme, jak moc tyto plány města přispějí ke spokojenosti obyvatel.
Velký záměr je okolo sportovního areálu s fotbalovým hřištěm a tenisovými kurty. Okolo devíti milionů bude stát vybudování velkého parkoviště, které bude sloužit návštěvníkům i uživatelům sportovišť.
Zkrášlení se dočká chátrající parčík u hřbitovního kostela svatého Stanislava. Dojde zde k poměrně razantnímu vykácení starých a chřadnoucích stromů a keřů, za něž budou vysazeny nové. V horní části se objeví stromy třešní, ve spodní části budou vysazeny lípy, duby, javory a borovice.
Mohelničtí radní rovněž oživili úvahy o stavbě venkovního koupaliště, do něhož jsou ochotní investovat max. 40 milionů korun. Rozumné nám přijde také jeho postupné zvelebování (např. o vodní atrakce), aby byl městský rozpočet zatěžován postupně. Ale tohle je teprve na papíře.
Nezapomeňme také na chystanou rekonstrukci okolí vlakového nádraží v Mohelnici, kde to bude o nových chodnících, opravách komunikací a nových parkovacích místech.
Ať žije Mohelnice a její snaživí radní.

Foto (zdroj): Palickap