Mohelnice přemýšlí o ledové ploše

21.01.2021

V mnoha podobně velkých městech Česka stojí před touto otázkou, budovat umělou ledovou plochu? A když jo, tak otevřenou nebo krytou? Stejně se sebe ptají i mohelničtí politici, protože minimálně některým z nich přijde kluziště jako dobrý nápad.

Na zastupitelstvu se aktuálně diskutují právě obě varianty, jak v Mohelnickém zpravodaji sdělil Petr Erneker. Pokud Mohelnice půjde do stavby multifunkční haly, ve které v zimě bude led, bavíme se zde o projektu za nějakých 70 milionů korun, na nějž se ale dají sehnat velmi slušné dotace. Klidně i ve výši 50 milionů. Roční provoz bez kalkulace příjmů z pronájmu je odhadován na miliony 3 (ročně). Druhá možnost pracuje s otevřeným hokejovým hřištěm, což je kvalitativně úplně jinde, levnější je však výstavba (odhad 11 milionů Kč), dražší může být při absenci střechy provoz (chlazení plochy). A není tam naděje na jakoukoli dotaci.

To porovnání obou možností určitě není snadné, protože každá má své plusy i mínusy. Nejpozitivnější na tom asi je, že město o téhle investici mluví. Protože jak správně dodává zastupitel Petr Erneker, každé další sportoviště dává (nejen) mladým lidem příležitost k trávení volného času aktivně, tudíž v offline režimu, a to je prospěšné.

Foto (zdroj): Unsplash