Mohelnice cyklistická

01.07.2019

Jestliže auta jsou v některých městech už dnes problém, pokud jde o jejich množství a kapacity parkovišť, s bohatnutím regionu bude tenhle problém nabývat na významu. Forem řešení je pochopitelně více, jedním z možných je odklon od automobilové dopravy na ekologičtější a zdraví prospěšnější jízdní kola.
Tohle si dalo do vínku i současné vedení Mohelnice, které se rozvojem cyklostezek, potažmo cyklistiky jako formy dopravy občanů dost intenzívně zabývá. Nejdál je město s realizací stezky z mohelnické části Újezd do Líšnice. Existuje stavební povolení, dávají se dohromady finance. Druhým právě chystaným projektem je asi pětikilometrová cyklostezka Mohelnice-Mírov, která povede přes Kremačov, přičemž nabídne pohodlný přesun lidí do a ze škol a zaměstnání. V tomhle případě je na stole studie proveditelnosti, začíná vyjednávání s majiteli dotčených pozemků, stavět se začne snad už příští rok. Mohelnice chce být aktivním hybatelem rozvoje cyklistické dopravy v regionu, podpoří vše, co tomuto cíli pomůže.
Pro všechny, kteří ještě nedocenili výhody cyklistiky dopravní a turistické, tak vězte, že na cyklostezkách nejsou zácpy, nejde na nich o život, je to zdravé a někdy i rychlejší.