Modernizace železnice směr Šumperk

19.02.2021

Je to pokaždé velmi podobné, když se realizuje nějaká větší dopravní stavba, dočasně to zhorší komfort účastníku, tedy řidičů a cestujících, podle toho, jestli jde o silnici nebo železnici. Máme pro vás tip, jak to zvládnout, ale nečekejte zázračnou radu ;-) Dívejte se až za časový horizont, kdy má být stavba dokončena. Protože teprve pak začnete konzumovat plody jejího vylepšení/zrychlení/zvýšení bezpečnosti...

Naše 'rada zdarma' dneska míří všem cestujících z vlaků jezdících v úseku Šumperk - Libina - Uničov a zpět. Tam se totiž rozběhla velká operace, jejímž předmětem je elektrizace trati, a ta si jenom v úseku Šumperk-Libina vyžádá asi 1,6 miliardy korun, investice z Libiny do Uničova dokonce 1,9 miliardy.

Připravte se na výluky a zpomalení, jež se potáhnou do konce příštího roku, ale zkuste se dívat až na tu situaci finální, kdy Šumpersko bude napojeno na železnici 21. století, s bezpečností, komfortem a rychlostí, jakou máte ve vyspělé Evropě očekávat. Vlaky zde budou moci jezdit až stokilometrovou rychlostí.

Foto (zdroj): Správa železnic