Moderní výuka na průmyslovce v Šumperku

14.02.2019

Naše ekonomika stojí na průmyslu a ten jde směrem k automatizaci, robotizaci a autonomnosti, je povinností vzdělávacího systému na tyhle trendy reagovat.
Pochopili to na VOŠ SPŠ Šumperk, kde čerstvá investice ve výši 8 milionů korun mířila právě do modernizace odborných učeben. Zakoupené vybavení tak pomyslně propojí všechny studijní obory - strojírenství, elektrotechniku, informační technologie i průmyslový a grafický design, studenti tak budou schopni vyrobit něco od nákresu, přes výrobu, rozpohybování a naprogramování, až po fyzický vzhled. K tomu teď mají k dispozici obráběcí stroje a frézky, 3D tiskárny, lasery a nový ateliér.
Šumperská průmyslová škola vedená ředitelem Petrem Vepřekem chce být pro studenty atraktivní, je to vidět kromě zajímavé nabídky studijních oborů také na zapojení školy do různých soutěží, množstvím kroužků a jiných doplňkových aktivit, jichž se studenti, budoucí technická elita regionu, mohou zúčastnit.
Jan Amos Komenský by za tohle byl rád, tak škole přejeme mnoho zapálených studentů, ať kvalitní vybavení najde uplatnění.