Moderní prezentace Šumperska ve světě

15.08.2020

Tohle jde taky na vrub koronavirovému lockdownu, že se stěžejní agentura pro cestovní ruch CzechTourism musí hodně co ohánět, aby Českou republiku udržela v hledáčku zahraničních turistů.
Výsledkem zvýšené aktivity je zbrusu nový responzivní web www.visitczechrepublic.com, který v deseti jazycích a moderním designu prezentuje taky to nejlepší ze Šumperska. A protože cizinci o nás nepřemýšlejí v měřítku okres či kraj, jsou turistické cíle okresu Šumperk zahrnuty do konkurenční nabídky celé Moravy a Slezska.
Ale neztrácíme se tam. Ze svojí prezentace v angličtině, čínštině, španělštině, polštině, ruštině, japonštině, francouzštině, italštině, portugalštině a němčině se tak mohou v kategorii 'Best Place to Visit' těšit: Čarodějnická cyklotrasa v Jeseníkách, Jeseníky jako hory; Lázně Bludov, Rešovské vodopády, Dlouhé stráně, lyžování na Pradědu, z Pradědu na koloběžkách, Ski resort Kouty, Jesenická magistrála na běžkách, zámek Velké Losiny, muzeum Olomouckých tvarůžků, Wellness hotel Kolštejn a Wellness hotel Diana.
CzechTourism neustále dělá nějaké kampaně, snaha dostat sem co nejdříve zahraniční návštěvníky je dost zřejmá, tak si to přejme.