Móda s hlavou v oblacích a nohama na Zemi Katky Dvořákové

13.11.2019

Jestli je něco, za co se můžeme na nadnárodní řetězce mračit, pak je to jejich neuvěřitelná schopnost zašlapávat svou obchodní politikou a masivním marketingem všechny ty drobné, řemeslné, domácké a upřímné podnikatelské pokusy malých živnostníčků. V čemkoli.
Proto se nám na jedné holce z Libiny líbí dvě věci. Za prvé je to právě ta chuť pustit se do podnikání v oboru, jehož trh se spíše zmenšuje nebo se minimálně stává složitějším a za druhé je to odhodlání nedělat ve svojí produkci žádné kompromisy.
Textilní výrobky, jež pod značkami Pletka a Caldero prodává Kateřina Dvořáková na kreativním elektronickém tržišti Fler, jsou primárně z přírodních materiálů, jako je bavlna, len a vlna a je úplně jedno, jestli jde o háčkování, šití, výrobu šperků a dekorací, v dílně vznikají pouze výrobky Made in Libina. Nejaktuálnější je nakoupit handmade čepice, nákrčníky, šály a návleky, na léto pak třeba přírodní šaty, sukně, halenky... V katalogu Fler můžete vybírat z desítek kousků.
Soudě podle nadšených recenzí spokojených (zejména) zákaznic se Katka svým zaměřením trefuje do vkusu určité skupiny nakupujících a ukazuje tak všem malým dílnám a řemeslným výrobnám, že s originálními produkty se dá uspět i v notně zkomercionalizovaném světě velkých značek.
Do Libiny posíláme uznalé pokývnutí.