Mladí sportovci Šumperska na olympiádě

14.01.2020

Zimní svátek závodně sportujících dětí se blíží, v neděli 19. ledna bude v Karlovarském kraji zahájena Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020. Model tohoto šestidenního soutěžního klání je jednoduchý, o medaile mezi sebou bojují sportovci v dresech jednotlivých krajů, což je samo o sobě unikátní. Mnohem důležitější je ale hledisko společensko-sociální, díky němuž se děti potkají s konkurencí z celé republiky, zakusí atmosféru připomínající opravdovou olympiádu se životem v olympijské vesnici i možností vidět v akci i jiné sporty a možná z toho vzejdou i nová kamarádství.
Okres Šumperk potvrzuje, že přes zimní sporty je velmoc, reprezentaci Olomouckého kraje podle našeho zjištění posílí 20 sportovců. Největším "dodavatelem" je podle očekávání hokejový Šumperk. Šumpersko budou v Karlových Varech zastupovat Marcela Hloušková - biatlon, Jakub Babor, Vilém Homola, Matěj Fryš, Julie Kestlová a Michaela Mazáková - alpské lyžování, Adam Štábl, Patrik Štábl a Lukáš Tomanek - lyžařský orientační běh, David Cekr, Patrik Janech, Marek Compel, Matěj Juřík, Tomáš Lichner, Ondřej Peškar, Kryštof Seidenglanz, Michael Valenta, Oldřich Verner a Jakub Zavoral - lední hokej a Marek Blaha - šachy.
Mimochodem vlajkonošem výpravy bude šumperský rodák, olympijský medailista v alpském lyžování, Jan Hudec.
Víme, že pro sportovce jsou tím důležitým medaile a dobré výsledky, my si vystačíme s olympijským "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.". Držíme palce!

Foto (zdroj): archiv Český olympijský svaz