Miloslav König na pražských divadelních prknech

22.05.2019

Tak pozor, tohle přestává být legrace, na Šumpersku je zřejmě nějaký speciální vzduch, který svědčí divadlu, kultuře, no herectví zvlášť. Když píšeme o úspěšných lidech pocházejících z našeho regionu, narážíme na skoro samé herce a herečky. Je jich tu nebývalá koncentrace.
Považte, Postřelmůvek u Zábřeha dal Praze talentovaného divadelního herce Miloslava Königa. Absolvent zdejšího gymnázia šel studovat pražskou DAMU a už tam zůstal. Za svou hereckou dráhu prošel a stále prochází mnohými divadly. Aktuálně je kmenovým hercem Divadla Na zábradlí, kde hraje ve většině inscenací, i tak ale zvládá hostovat na dalších pražských scénách. Divadlo je jeho teritorium, v Cenách divadelní kritiky dostal v roce 2014 ocenění Mužský herecký výkon za roli Václava Havla v inscenaci Velvet Havel a za rok 2017 za hlavní roli v Deníku zloděje, kde se kritiky doslova rozplývají nad jeho výkonem, v němž kombinuje zpěv a hraní.
Pokud jde o filmy, znát ho můžete z úspěšného bijáku Tajnosti režisérky Alice Nellis, taky filmu Piko a letos je Miloslav k vidění v TV seriálu Specialisté, epizodě Den zúčtování.
Vedle herectví je velkým hudebním talentem (od dětství hraje na klavír), což se projevilo například získáním hlavní role v Pavlíčkově muzikálu Obraz Doriana Graye, či v divadle Ta Fantastica, kde hrál a zpíval v Dámě s kaméliemi. Muzikant je náruživý, zpíval v jazzové kapele Velmi krátké vlny a se svojí manželkou, taky herečkou, Magdalénou Borovou, jsou členy vokálního seskupení Sestry sBorovy.
Až budete plánovat výlet do stověžaté Prahy, zkuste mrknout na programy divadel, šanci máte Na zábradlí, Divadle Masopust, Meetfactory a možná i jinde, Miloslav je opravdu akční.

Foto (zdroj): KIVA