Miláček diváků, Šumperačka Simona Babčáková

08.01.2019

Určitě se shodneme na tom, že Šumpersko zásobuje naši republiku kvalitními herci. Filmy Nestyda, U mě dobrý, Úsměvy smutných mužů nebo seriály Comeback či Čtvrtá hvězda by nebyly tím, čím jsou bez Simony Babčákové.
Hvězda Dejvického divadla je už pěkných pár let i hvězdou českého stříbrného plátna a svými kvalitami už vylepšila mnoho filmů. Simona je dvojnásobnou nominantkou na divadelní Cenu Alfréda Radoka a dá se předpokládat, že jednou se jí dočká. Divadlem je hodně protřelá, začínala v Městském divadle Zlín, kde i vystudovala školu umění. Má za sebou úspěšné angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové, pražském Divadle v Dlouhé, teď je součástí hvězdného souboru z Dejvic. Souboru, který je svými kvalitami schopen obsadit třeba celý český snímek.
Simona Babčáková se věnuje také improvizaci. Je žákyní Jaroslava Duška a všichni si ji můžeme pamatovat z legendárních výstupů v Na stojáka. Kromě toho objíždí republiku s vlastním programem One Human Show, ale vidět ji můžete i v roli moderátorky rozličných akcí, občas namluví knihu, udělá workshop o improvizaci ...
Nám se zdá, že Šumperáci mohou být na zdejší rodačku opravdu pyšní.

Foto (zdroj): Alena Hrbková