Měsíc rozhleden, hned 6 k mání v Jeseníkách

10.10.2020

Pojďte si prodloužit letní sezónu pohybem na čerstvém vzduchu, který je (zatím) naprosto v souladu s vládními opatřeními proti šíření koronaviru. Ba co víc, v boji s tímhle čínským prevítem je to vcelku doporučovaný postup. Celorepublikový měsíc věží a rozhleden vás dostane ven a díky zapojení několika míst z našeho regionu budete mít dokonce šanci vyhrát některou z věcných cen. Na každé rozhledně je speciální sběratelská pohlednice a razítko, už při výšlapu na čtyři z nich jdete do osudí o věcné ceny :-)
Nic vám nebrání vyrazit na rozhlednu či věž kamkoli po republice, je jich zapojeno přes 100 (mapa zde). Nejvíce vás ale tipujeme na atak zdejších vrcholů. Za Jeseníky, jak říkáme všemu od Králičáku po Vrbno, je v nabídce šest rozhleden. Ne překvapivě je to Borůvková hora v Rychlebách, Biskupská kupa nad Zlatými Horami a z Jeseníku/České Vsi/Rejvízu dostupný Zlatý chlum. Do itineráře přidejte televizní věž Praděd a rozhlednu na Medvědí hoře (nad Kouty), a ještě vlastně rozhlednu Klepý na Králickém Sněžníku.
Až napadne sníh a ono to nebude dlouho trvat, nebudete moci říct, že vám positivSU nic neporadilo. Ne, vážně, pojďte si prohlédnout podzimní hory plné barevného listí, možná ještě i hub a lesních plodů, syrového vzduchu... zkrátka krásného jesenického podzimu.

Foto (zdroj): Martin Vorel