Made in okres Šumperk

02.04.2019

Říká se o Češích a potvrzují to i občasné průzkumy, že stále nejsme na potraviny takoví patrioti, jací bychom měli být. Ačkoli v různých anketách tvrdíme, jak nás původ výrobku zajímá, v košíku nám pak obvykle končí to nejlevnější, bez ohledu na zemi. Radujme se z toho, že alespoň trend je pozitivní.
Kde ale můžeme dokazovat svůj kladný vztah k místní produkci, tak jsou to farmářské trhy, jejichž sezóna se v obcích a městech právě začíná rozbíhat a platí to i pro město Zábřeh. První trhy na tradičním místě - náměstí Osvobození, budou 18. dubna (8-16 hod.) a pak každý měsíc jeden čtvrtek v měsíci (termíny: 16.5., 20.6., 18.7., 15.8., 19.9.,17.10.). Nejen Zábřežané, ale lidé z širokého okolí budou mít šanci koupit kvalitní lokální produkci. Nejvíce půjde o výpěstky ovoce a zeleniny, ale taky o mléčné a masné výrobky a též o bohatou škálu řemeslných a rukodělných věcí, všechno Made in okres Šumperk.
Pojďme zahrát na vlnu patriotismu a pojďme tím nejjednodušším způsobem vyjádřit podporu zdejším farmářům a maloproducentům, šikovným řemeslníkům a obchodníkům, kteří nám na zábřežských Farmářských trzích nabídnou svoji kvalitu.