Luděk Hanák - úspěšný mohelnický módní návrhář

18.03.2020

Módní branže není až tolik mužská záležitost, no a českých chlapů do světového fashion promluvilo málo. Mohelnice a s ní celý okres Šumperk mohou být náležitě pyšní na Luďka Hanáka, jehož úspěchy už překonaly i hranice Česka.
Mohelnický rodák se módnímu návrhářství věnuje od roku 1993, za tu dobu se na české scéně etabloval jako respektovaný návrhář s velkou spoustou úspěchů. Ty jsou hodně provázané s různými soutěžemi krásy, české missky Hanákovy šaty často předvádějí. Třeba naposledy oblékal českou zástupkyni na Miss Universe 2019 Barborou Hodačovou.
V srdcích mnoha mohelničáků je taky zapsán jako neúnavný pořadatel prestižní módní přehlídky Top Styl, kterou už přes dvacet let organizuje v rodném městě. Na zdejším molu se díky němu promenádovaly desítky věhlasných českých manekýn a finalistek soutěží krásy. Ty všechny už ví, kde je Mohelnice, ty všechny poznaly, o čem jsou modely Luďka Hanáka.
Modely kreativce Hanáka můžete potkávat na velkých českých přehlídkách typu Czech Fashion Week, Prague Fashion Days, taky na věhlasných plesech... Pro dobré skutky se jeho kousky objevují rovněž na charitativních módních přehlídkách, společenská zodpovědnost mu není cizí.
Čerstvý padesátník Luděk Hanák je plný nápadů, které bude doufáme ještě dlouho vepisovat do české módy. Ta je jeho životem.

Foto (zdroj): archiv Luděk Hanák