Loštický Emil Hekele dá další sezónu na blátě

09.10.2019

Toho chlapa nemůžete nemít rádi. Vášnivý cyklokrosař z Loštic jde na tank holýma rukama. Nebo jak jinak byste popsali buldoka (amatérského cyklistu), který ve svých 42 letech při zaměstnání zkouší prohánět, a i porážet profesionální sportovce?
Emilio, jak mu v cyklistické komunitě říkají, vstává okolo šesté, aby před prací stihl absolvovat jednu tréninkovou jednotku. Po práci, když zavře svůj vlastní kolokrám, jde na druhý trénink. A to všechno proto, aby se od podzimu do zimy, skoro každý víkend, trmácel po Česku a občas i Evropě a v zimě a blátě bojoval na cyklokrosových tratích se závodníky, z nichž většina trénuje v diametrálně lepších podmínkách (finančních, materiálních, týmových).
Emil Hekele, hrdý rodák z Loštic, je samorost, co to 2x dotáhl až na mistrovství světa (7. a 22. místo), mistrovství Evropy (13. a 14. příčka), vyhrál několik závodů Českého poháru a loni už už sahal po medaili z mistrovství republiky, než ho zastavila poněkud přísná diskvalifikace.
Emil nezahořkl, je opět v sedle, má natrénováno vč. soustředění na Mallorce a je opět připraven prohánět mladší kluky na závodech Českého poháru (zatím zajel 10. a 19. místo) a dalších cyklokrosových podnicích. Fandíme!

Foto (zdroj): JM Photo