Loštické vozítko Elbee na rozcestí

23.09.2019

To je přesně ta přidaná hodnota moderních továren, které mimo svůj hlavní byznys přinesou světu nějakou vlastní inovaci. Jako to platí o loštickém ZLKL, který se "po pracovní době" věnoval vývoji unikátního vozítka Elbee, s ambicí přinést revoluci v přepravě lidí upoutaných na kolečkové křeslo.
Rodinná firma Ladislava Brázdila se přes deset let věnovala vývoji, výrobě, testování a homologování vozítka Elbee, které dokáže zapojit do normálního života tělesně postižené lidi odkázané dnes na pomoc druhých. "Auto" vyvinuté lidmi z loštické továrny po získání prvních pár platících zákazníků hledá investory, s nimiž se bude moci posunout k masovější produkci. Dneska vyjde výroba jednoho Elbee na něco přes 400 tisíc korun, přitom s hromadnou výrobou by šlo náklady docela razantně snížit, aby se stalo dostupným většímu počtu lidí. Jak říká majitel ZLKL pan Brázdil, ke svobodě slova chceme dát vozíčkářům svobodu pohybu a to považte, že auto s invalidou v kabině může letět až osmdesátikilometrovou rychlostí.
Elbee hledá investory, jež nápad osloví, aby pomohli zdostupnit základní potřebu - pohyb, lidem odkázaným na invalidní vozík. Nevíte o někom s volnými zdroji? Bavíme se tady o podnikatelském záměru s globálním potenciálem.

Foto (zdroj): archiv Elbee Mobility