Lídři ochrany životního prostředí na Šumpersku

05.07.2020

Svět a s ním i to naše Šumpersko jde kupředu, to je myslíme zjevné. Jenže jak je všechno větší, rychlejší, chytřejší, efektivnější, modernější a kdoví ještě jaké '......ší', musíme o to více dbát na to, aby ten růst byl rozumný a řekněme ohleduplný vůči naší planetě. A nejlíp, když každý začne u sebe, a my tedy začneme na Šumpersku.
V našem okrese, který třeba příkladně recykluje (díky technické služby), žije spousta lidí, jimž záleží na kvalitě a čistotě prostředí, někteří z nich jsou v tom zapojeni o trochu víc než mi běžní občané. A právě na ně se zaměřují Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti životního prostředí. Dovolte nám vás upozornit a vyzvat k hlasování v téhle soutěži pro rok 2020, v níž má okres Šumperk svoje zástupce.
V kategorii 'voda' je to obec Rapotín za budování protipovodňových opatření na řece Desné, a pak Lesy ČR za rekonstrukci hrazení na Hučivé Desné u Loučné. Za 'ovzduší' by si cenu mohla odnést Renata Křížová, vedoucí oddělení odpadů a ovzduší z Městského úřadu Šumperk, za příkladnou péči o ochranu životního prostředí. Svého "soutěžícího" máme ještě v kategorii 'ekologie a životní prostředí', kde se s projektem 'Pojďme zalesnit Jeseníky' objevily Arcibiskupské lesy a statky.
Fajn, buď nám stačí vědět, že tady máme aktivní a osvícené, nebo se hecneme a někomu z nich pošleme svůj hlas, učinit tak můžete na tomto linku.
Ceny neceny, chovat se ohleduplně vůči životnímu prostředí máme všichni, tak pokud třídíte odpad a šetříte vodou, máte od positivSU palec nahoru.