#lepsimestochallenge, vylepšeme si to tu

16.08.2020

"To je blbý, to se bude líbit.", náš oblíbený citát Jana Wericha docela vystihuje téma dnešního pozitivní článku. Teď se ukáže, jak to tady máte rádi.
Poslouchejte, my přijímáme jedinečnou výzvu iniciativy Lepší město, za níž stojí Honza Faltus, a která sice primárně operuje v Praze, ale je to krásně přenositelné do Šumperka, do Zábřeha, klidně do Velkých Losin i Hanušovic, bez problémů do Starého Města či Mohelnice, zapojit se může kdokoli pohybující se toho času v obci či městě okresu Šumperk. Kdo chce jednoduchou maličkostí přispět k tomu, že ze Šumperska bude o lepší místo, může udělat nějakou drobnost - třeba odlepit samolepku ze sloupu, zvednout plechovku či PET láhev a hodit ji do tříděného odpadu, posbírat nedopalky od cigaret u lavičky v parku, zamést kousek chodníku, vytrhnout plevel z květinového záhonu atp.
Svůj dobrý skutek prosíme vyfoťte a nahrajte na Instagram do příběhu s hastagem #lepsimestochallenge, klidně uveďte místo, protože i to je reklama ;-) a nezapomeňte označit @lepsimesto, ať se vaše fotky zobrazují na profilu Lepší město.
A má to ještě jeden drobný leč dobrý "háček" - nominujte své dva kamarády, kteří budou ve vašem zlepšení okolí pokračovat dalšími dvěma pozitivními činy. A ti dva nominují další dva, ti další další dva... Umíte si představit, co se všechno díky tomu může za jeden jediný den v okrese Šumperk odehrát?! Jsme zvědaví, zda se toho chopíte.
Jo a nikdo neříká, že tohle máte udělat jenom jednou, nic vám nebrání to opakovat cestou do práce/z práce :-o