Lenka Drechslerová - nej knihovnice z Rapotína

25.09.2020

Pravidelný čtenář ví, že positivSU se pořád nad něčím rozplývá, naštěstí má pořád nad čím. Nevíme, co soudíte o knihovně jako instituci vy, my máme o přínosu pro obec/město jasno. Vedle prodejny potravin, základní školy a dobrovolných hasičů, je to čtvrtá základní instituce, podle níž se taky měří kvalita života.
Když se vám stane, že vaše knihovna, respektive její šéfová, je vyhlášena nejlepší knihovnicí v kraji, máte rázem o důvod víc, proč v Rapotíně chcete žít. To ocenění je naprosto zasloužené, obecní knihovna není obyčejná bibliotéka. Na poměry obce tu mají otevřeno od pondělí do soboty, kromě knížek vám tu půjčí e-čtečku, interaktivní publikace nebo i stolní hry.
Každý Rapotíňák ví, jak bohatý program knihovna má, jak aktivní tu jsou směrem k práci se školkami a školami... Víte, že letos knihovna slaví 130 let?
Možná i díky tomu získala její pracovnice Lenka Drechslerová titul Nejlepší venkovský knihovník Olomouckého kraje pro rok 2020. My gratulujeme a přejeme jí jen samé nadšené čtenáře.

Foto (zdroj): Olomoucky kraj