Lenka Bláhová třetí mezi královnami malého podnikání

22.12.2020

Tohle je prokazatelně dobrá zpráva, navzdory pandemii koronaviru v České republice neustále roste počet žen podnikatelek, v celé zemi jich dle statistik Ministerstva průmyslu a obchodu je kolem 760 tisíc.
S trochou nadsázky by šlo říci, že za rok 2020 jsou jenom dvě podnikatelky lepší než hněvkovská Lenka Bláhová, která skončila třetí v soutěži Podnikavá žena 2020, jejíž výsledky minulý týden vyhlásily pořádající Ženy s.r.o. a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.
O Lence a jejím rodinném byznysu jsme už na positivSU psali (27.11.2019), spolu se svým manželem se zabývá hodně home-made výrobou lyofilizovaných neboli mrazem sušených potravin. Certifikované výrobky dobývají jako 'Jeseníky - originální produkt' srdce lidí vyhledávajících lokální produkci všude tam, kde to jde.
Zviditelnění Lyopotravin s.r.o. v celorepublikové soutěži by Lenčino podnikání mohlo vystřelit o úroveň výš. Zároveň by její úspěch mohl dodat kuráže dalším ženám, aby vzaly pracovní životy do vlastních rukou. Okres Šumperk potřebuje ženy podnikatelky, neboť jejich přístup k honbě za tržbami je často o dost jiný než jak je to v mužském světě.

#lyopotraviny #lyofilizace #podnikatelkaroku #asociacemalychastrednichpodnikuazivnostnikucr #amsp.cz #podnikavazena #podnikatelka #inspirace #motivace #podnikatelskypribeh

Foto (zdroj): archiv Podnikavá žena 2020