Lázně v Bludově a Velkých Losinách zažehávají motory

28.04.2020

Co si budeme nalhávat, asi všichni vnímáme narůstající nervozitu v podnikatelském sektoru a sledujeme, jak vláda přemýšlí, a hlavně koná ve věci postupného uvolňování pravidel. Jsme laici na epidemie a věci s tím související, a tak se zaměřujeme hlavně na prokazatelně dobré zprávy ;-)
Tou bezesporu je, že naše lázně začínají opět oslovovat pacienty, protože od pondělí 4.5. mohou obnovit provoz. Sice mohou přijímat jen do léčebně-rehabilitační péče, ty tzv. křížkaře, jimž pobyt platí zdravotní pojišťovna, ale přijet mohou i samoplátci. Je nad slunce jasné, že tohle dílčí uvolnění je pro oboje místní lázně důležité. Je to regulérní restart byznysu, byť se mohou otevřít jen z 50 %. Konečně v Bludově a Velkých Losinách mohou začít umazávat ztrátu, kterou si díky COVID-19 "vyrobily".
Oběma zařízením přejeme co nejrychlejší návrat do normálního režimu, aby výpadek tržeb byl v rámci možností co možná nejnižší. Ostatně lázně v Losinách i Bludově mají význam pro cestovní ruch celého Šumperska, jejich kondice se propisuje do celého okresu.

Foto (zdroj): archiv Lázně Velké Losiny