Kvalita života v Zábřehu

26.02.2019

Nebudeme tvrdit, že v Zábřehu je všechno růžové, to není nikde, ale tohle město na tom není tak špatně. Přijímáme tradiční argumenty o slabší nabídce dobře placené práce, což mladí odcházející z regionu často zmiňují.
Vždycky bude záležet, s kým budete Zábřeh porovnávat. My jsme si vzali na pomoc analýzu společnosti Obce v datech, která porovnává kvalitu života ve 206 městech. V tomhle měření skončil Zábřeh 124. V některých důležitých parametrech Zábřeh dopadli velmi dobře a v konečném srovnání za sebou nechal třeba Rýmařov, Krnov a třeba i Šumperk ;-)
Co že je v Zábřehu nadprůměrně OK? Hodnotitelům se celkově líbí ekonomická úroveň města. Samozřejmě plusové body jsou za čisté životní prostředí a index znečišťovatelů ovzduší. Dobře hodnocena je dostupnost nemocnice. Možná se vám to nezdá, ale oproti Praze to má Zábřeh skvělé i pokud jde o finanční dostupnost bydlení, potvrzuje to i relativně menší počet vyplácených příspěvků na živobytí. Velmi slušně je to s kapacitou mateřských a základních škol, no a ukrutně velkou výhodou je železniční napojení Zábřeha.
Karty jsou rozdány dobře, pojďme na tom dále makat.