Kultura v Šumperku půjde nahoru

13.08.2019

Velká sousta řeší šumperská radnice, ale tak to má být u sebevědomého města, které je lídrem regionu. Aktuálně tým pana starosty Spurného hlásí posun v kauze 'rekonstrukce Domu kultury', jíž se prostě nejde vyhnout. A ve chvíli, kdy je ambicí města z kulturního domu udělat opravdové centrum společenského života, bavíme se o renovaci stojící několik desítek milionů korun.
Po odkoupení budovy teď Šumperk udělal druhý krok k dosažení cíle, vysoutěžil projektanta přestavby. Výběrové řízení vyhráli brněnští SD Atelier, kancelář se zkušenostmi z velkých staveb. Takže teď se začnou kreslit rozsáhle úpravy interiérů (přibudou nové sály, zřejmě dva na malé koncerty a konference), v plánu je nová restaurace plus zachování stávající populární kavárny, polepší si i zázemí pro samotné účinkující, řeší se energetická náročnost budovy, ve hře je zelená střecha...
A i když je oprava kulturního domu plánovaná na několik měsíců, velmi pravděpodobně se už brzy můžeme těšit na nápadný progres v kvalitě kulturního vyžití na Šumpersku. Tohle platí ve všem, že je-li kvalitní centrum, zlepší se úroveň okolí. Sami lídři zdejšího komunitního a společenského života, kteří dělají skvělou práci, občas žehrají na to, že město velikosti a významu Šumperka by toho zasluhovalo ještě víc. S novým Domem kultury to půjde zase o něco snáz.
Tak ať už se kopne.

Foto (zdroj): archiv města Šumperk