Kubu Kindla v Šumperku udržet nešlo

31.01.2019

No, nemůžou všichni dobří šumperští hokejisté hrát za Draky, občas musí pustit svoje odchovance ven. V případě Jakuba Kindla, rodáka ze Šumperka, ale došlo k odchodu jaksi dříve, než by se chtělo. Už ve svých 14 letech přestupoval coby velký příslib české hokejové budoucnosti do extraligových Pardubic, v nichž nakonec nejvyšší českou soutěž dospělých i okusil. V té době býval pevnou součástí mládežnických reprezentačních výběrů a domovský Šumperk se mohl dmout pýchou.
Urostlý obránce (191 cm, 98 kg) však díky svým parametrům, a hlavně umu mířil mnohém výše, do zámořské NHL. Ačkoli byl v roce 2005 draftován Detroitem už v I. kole, na rozzáření svojí hvězdy si musel počkat na sezónu 2010-2011, kdy za Red Wings odehrál svých prvních 48 zápasů v nejlepší lize světa. Nakonec to dotáhl na 351 utkání v NHL za Detroit a Floridu, kde se v týmu potkal i s Jaromírem Jágrem. Série zranění, neustále se zrychlující hra a spol. nakonec přiměly Jakuba vrátit se do Česka. Teď kroutí druhou sezónu za Škodu Plzeň, kde se konečně potkal se svým mladším bratrem Denisem. Zdá se, že si hokej užívá, vždyť se sám po návratu ze zámoří vyjádřil velmi pochvalně o úrovni naší hokejové ligy, což se snaží potvrzovat i v reprezentaci, když přijde pozvánka.
Kuba Kindl je čerstvě ženatý, vzal si dlouholetou přítelkyni, někdejší Miss Kosovo 2011 a jistě prožívá báječný hokejový i osobní život. Ten si všichni ti mladí talenti, kteří zvládli přechod do dospěláků, zaslouží a tenhle hráč bezpochyby dokázal, že je skvělým hokejistou, který se základy naučil na ledě Draků Šumperk.

Foto (zdroj): HC Škoda Plzeň