kreativSU: Elihandmade s láskou od švadlenek

13.10.2021

Myslíme úplně vážně to, že větší propojení kreativní scény Šumperska může regionu pomoci i ekonomicky, třeba tím, že to vygeneruje více zakázek uvnitř samotného regionu anebo to pomůže zpropagovat zdejší tvůrčí lidi v rámci celé ČR. Posloužit k tomu mimo jiné má také první vydání katalogu kreativců DESIGN kreativSU. Do něj proniklo 10 subjektů, mezi nimi Eliška Matějčková z Nového Malína se značkou Elihandmade.

Začátky byly docela typické - mladá mamka na mateřské, hlava plná nápadů... Prvními výrobky byla ručně šitá nosítka, časem se k nim přidaly i barefoot baleríny, látkové pleny, různé doplňky nebo projekt dárkových krabiček pro maminky a miminka. Poslední dva roky Eliška do svého snažení ještě více zapojila udržitelnost, kdy se zabývá i tzv. upcyklací látek.

Taky důležité, že na práci už není sama, postupně se na ni nabalují další šikovné švadlenky, společně zachovávají originalitu každého jednoho výrobku, dodržují 100% handmade ráz a kvalitu mají na prvním místě. Nejraději pracují na nápadech, které jim přináší sami zákazníci.

Eliška Matějčkova je pro nás symbolem toho, že šikovné ruce jsou potřeba a bylo by dobré jejich přibývání věnovat nějakou energii, proto ten katalog kreativců.

Foto (zdroj): Lu photo