Krajské volby na Šumpersku

30.09.2020

Na positivSU skoro pořád mluvíme o Šumpersku, jeho stavu, výhledech, úkolech... mnoho z vás dokáže zformulovat, co by pro region měly dělat školy, co potřebujeme od zdejších firem, co očekáváme od obcí a měst... Jenže nezapomínejme, že s něčím z toho nám může pomoci Krajský úřad. A do jeho zastupitelstva se o víkendu volí, pojďte k urnám.
Kromě toho, že je to projev vašeho vztahu k demokracii, je to taky šance, jak do Olomouce vyslat lidi, kteří budou usilovat o co nejvíce peněz z krajského rozpočtu pro okres Šumperk. Jako není toho málo, o čem tam se rozhoduje. Namátkou, opravy silnic II. a III. třídy, peníze na sociální služby, podpora sportu a kultury..., kraj zřizuje střední školy, takže nemálo ovlivňuje úroveň vzdělávání, krajské peníze putují rovněž do rozvoje cestovního ruchu.
Do 55 členného zastupitelstva kandiduje i několik lidí z okresu Šumperk, považujeme za důležité, aby se jich tam dostalo co nejvíc. Potřebujeme být slyšet, protože mnoho pro nás důležitých témat a problémů nevypadá z olomoucké perspektivy tak zásadně. Při pohledu na seznamy kandidátů vidíme osobnosti, od nichž lze boj za Šumpersko, Zábřežsko i Mohelnicko očekávat.
Ale co my vám tu budeme radit, máte svůj rozum. Hlavní je to tam místním kandidátům hodit.