Krajské investice pro Šumpersko i přes škrty beze změn

17.12.2020

Nejen firemní i státní, krajské a obecní finance schytávají ránu za ranou, jak nejede česká ekonomika na plný výkon, stát vybírá méně peněz na daních, a tím méně peněz posílá do regionů. A Olomoucký kraj je pro okres Šumperk významný přerozdělovač.
Hejtmanství sestavilo rozpočet, v němž se muselo popasovat s propadem daňových příjmů asi o 800 milionů pro letošek a nejméně 500 milionů pro příští rok. Znamenalo to hodně škrtání a hledání úspor, nicméně ta zásadní zpráva je, že investice by měly být dotčeny spíše jen minimálně.
Do krajského zastupitelstva jde rozpočet ponížený o provozní náklady ve výši 150 milionů, ovšem investice a finanční podpora projektů v okrese Šumperk proběhne co nejblíže k původním plánům, kraj se chce ještě intenzívněji zaměřit na čerpání peněz z Evropské unie. Je fajn, že radní chápou, jak důležité dokáží být pro ekonomický růst regionu právě investice.
Kdo si potrpíte na čísla tak vězte, že v Olomouci spočítaly krajské výdaje na 6 miliard, příjmy na 5,9 miliard.
Přejeme olomouckému hejtmanství šťastnou ruku při škrtání a přejeme mu taky krásné Vánoce.

#olomouckykraj #olkraj #hejtmanstvi #olomouc #okresumperk #sumpersko #zabrezsko #mohelnicko #krajskyrozpocet #krajskeinvestice #penizeprosumpersko