Krajské finance pro fotbal na Šumpersku

29.07.2020

Tohle se vám bude líbit. Fotbalová asociace ČR se u vás možná netěší úplné oblibě, snad kvůli těm různým kauzám, zřejmě ale i tady platí, že na nižších úrovních fotbalového hnutí je to lepší, protože jsou v tom zapojeni srdcaři a regionální nadšenci do kopané.
Olomoucký krajský fotbalový svaz v posledních letech dobře hospodaří, a tak se rozhodl poskytnou podporu tomuhle pořád ještě nejmasovějšímu sportu na Šumpersku, aby funkcionářům zkoušeným covidovými opatřeními ubral alespoň jednu vrásku. Vzal jeden a ¼ milionu uspořených peněz a rozdělil je mezi 83 fotbalových klubů Olomouckého kraje, kde se hraje fotbal od 1.B třídy až po krajský přebor, a to v mužské věkové kategorii. Pro každý tým to činilo 15 tisíc korun, přičemž peníze šlo použít buď na nákup sportovních potřeb, branky anebo trávníkové hnojivo.
V okrese Šumperk tuhle podmínku splnilo 19 oddílů a s krajskou pomocí naložily následovně: sportovní potřeby putují do Rapotína, Zábřeha, Bohdíkova, Maletína, Jindřichova, Postřelmova a Vikýřovic, branky do Loštic a Libiny a výživu pro trávník dostanou Mohelnice, Velké Losiny, Lesnice, Zvole, Ruda nad Moravou, Loučná nad Desnou, Štíty, Sudkov, Bludov a Nový Malín. Nižší soutěže se rozbíhají 8. srpna, tak uvidíme, s jakou formou se představí obdarované kluby ;-)