Krajské ceny pro obecní a městské weby

21.05.2020

Tištěná média sice přestávají být hlavním nositelem informací, i když obecní zpravodaje a věstníky mají své pravidelné čtenářstvo, komunikační pozornost měst a obcí je už dlouho upřena také k internetu. No, některé obce tak tak dávají web, natož mít profil na sociálních sítích ;-) Snad jako motivace pro ty méně progresivní, a taky jako pochvala pro ty pokrokovější, existuje celorepubliková soutěž Zlatý erb. Ta vyhlašuje nejlepší webové prezentace obcí a měst, a taky hledá a vyzdvihuje zajímavé elektronické služby naplňující význam termínu 'smart city'.
Právě byly vyhlášeny výsledky krajského kola, jehož vítězové automaticky postupují do celostátního finále. Za okres Šumperk se letos do soutěže se svým webem přihlásili Dolní Studénky, Velké Losiny, Hanušovice, Mohelnice, Zábřeh a Šumperk a zadařilo se. Losiny vyhrály mezi obcemi. Jejich web zaujal porotu především informacemi o dění v této lázeňské obci i jejím okolí a přehlednou nabídkou kulturních akcí. Cenu za Smart City a nejlepší elektronickou službu obdržela Mohelnice, která lidem nabízí katalog sociálních a návazných služeb. Šumperk byl ve stejné kategorii druhý za projekt e-faktura.
Jasně, že kvůli Zlatému erbu žádná obec webové stránky nekoncipuje, ale budiž jim tato soutěž impulsem, protože zejména s mladou generací to jinak, než přes moderní technologie nepůjde.