Krajská podpora sportu na Šumpersku

28.09.2019

Možná pokud jste fotbalová Sparta Praha, netýká se vás to, ale všechny ostatní oddíly a kluby zřejmě nikdy neřeknou "Máme na činnost peněz dost.". Vlastně je to pro většinu z nich každoroční rutina, obeslat všemožné poskytovatele dotací, natáhnout ruku k městu/obci, požádat o finanční dary sponzory a případně vybrat část peněz mezi členy klubu. Zraky sportovců okresu Šumperk se upírají i směr Olomouc, k vedení Kraje. Ten každoročně vypisuje dotace pro sport.
Letos se štěstí v podobě peněz usmálo na celkem 33 subjektů ze Šumperska, Zábřežska a Mohelnicka věnujících se sportování dětí a mládeže, na něž zejména směřuje krajská pomoc. Vesměs jde o finanční příspěvek na provoz oddílu, mezi podpořenými jsou FC Dubicko, FC Rovensko, Mažoretky Ruda nad Moravou, TJ Sokol Vikýřovice, SK Sulko Zábřeh, Table Tennis Club Šumperk, TJ Spartak Loučná nad Desnou, FK Šumperk, TJ Postřelmov, TJ Tatran Ruda nad Moravou, TJ Sokol Mohelnice, Občanské sdružení Břeh, TJ Sokol Zábřeh, FK Mohelnice, Český rybářský svaz Loštice, SK Outdoor Jeseníky Staré Město, SK Rájec, TK Mohelnice, TJ Sokol Hrabenov, Gymnastický klub Šumperk, Volejbalový sportovní klub Zábřeh, TJ Šumperk, SK Petrov - Sobotín, TJ Sokol Štíty, 1. badmintonový klub Šumperk, TJ Jiskra Rapotín, Sokol Sudkov, Taneční a sportovní spolek Galaxie Nový Malín, SKI KLUB Šumperk, Klub sportovního tance NEXT Šumperk, FBC Vikýřovice, SK-D.V. Šumperk, TJ Baník Staré Město.
Výše zmíněné sporty si sáhly na část ze čtyřech milionů Olomouckým krajem vyčleněných korun, a i díky nim bude příprava dětí o něco kvalitnější.
Rodiče, je konec září, na plno se rozbíhají sportovní kroužky, zeptejte se svých dětí, do kterého by chtěly chodit.