Kraj na Šumpersku hledá nej turistické cíle

11.08.2019

K těm, o nichž to dneska je, se možná zpráva ani nedonese, protože řeč v ní je o cestovním ruchu. Ten, jak známo, právě ukrajuje z druhé poloviny svého vrcholu - letní sezóny, takže ti, co se starají o návštěvníky našeho regionu, teď asi mají jiné starosti než číst positivSU. Chápeme, doženete to na podzim.
Takže promluva k vám všech ostatním, kteří máte zpravidla volné víkendy, v létě a zimě můžete mít dovolenou, nemusíte plnit vrtochy rozmazlených turistů ... a tak. Olomoucký kraj chce alespoň symbolicky ocenit ty, kteří dělají čest našemu regionu a díky nimž roste reputace Šumperska coby turistické destinace, potažmo se zvedá lokální ekonomika a my se tu máme čím dál lépe. Ceny Olomouckého kraje 2019 vyhlásily v cestovních ruchu 5 kategorií a Šumpersko má ve všech svá želízka. Nemáte chuť dát jim hlas? Tady a samozřejmě můžete hlasovat podle svojí zkušenosti, my doporučujeme se podívat i na zástupce okresu Šumperk. 'Novinkou v cestovním ruchu' mohou být Cyklotraily Tulinka v Šumperku, v kategorii 'Wellness' je to Wellness & spa Sidonie Zámeckého resortu Sobotín a za celý sobotínský zámecký projekt coby 'Hoteliéři' Marie a Milan Hrochovi, kteří provozují ještě Hotel Elegance v Šumperku. V kategorii 'Regionální produkt' je to úspěšná Via Delicia Zábřeh a o cenu 'Místo pro letní dovolenou u vody' se uchází Termály Losiny. Myslíme, že oprávněné postupy do finálového klání, pojďme jim pomoc vyhrát.
Ono to přináší další publicitu a Šumpersko se tak dostává do hledáčku dalších a dalších lidí. Ti sem mohou přijet na dovolenou nebo se sem rovnou přestěhovat ;-)