Kraj a sportovci Šumperska

22.02.2020

Ještě se chceme obrazem a slovem vrátit k nedávno skončené Olympiádě dětí a mládeže, kde spolu v zimních sportech soupeřily reprezentace jednotlivých krajů. Jak víte, Šumpersko mělo na olympiádě 20 sportovců. A 10 z nich - hokejistů mladých Draků ze Šumperka, přispěl k zisku bronzu z prestižního hokejového turnaje. Dres Olomouckého kraje oblékli David Cekr, Patrik Janech, Marek Compel, Matěj Juřík, Tomáš Lichner, Ondřej Peškar, Kryštof Seidenglanz, Michael Valenta, Oldřich Verner a Jakub Zavoral.
Jelikož kraj patří k důležitým partnerům sportu na Šumpersku, musíme ocenit pozornost, jíž se našim medailistům dostalo přijetím v kanceláři pana hejtmana Oklešťka. Ten mimo jiné připomněl, že právě Olomoucký kraj bude v roce 2021 hostit letní variantu Olympiády dětí a mládeže.
A když už je řeč o podpoře sportu ze strany kraje. Jeho peníze pochopitelně nezvládnou financovat chod sportovních klubů zcela, ale nějaké peníze z Olomouce na Šumpersko přitékají. Letos se jich dočkaly například šumperští hokejisté, lyžaři a mnoho fotbalových oddílů.
Všem sportovcům hájícím dres Šumperska přejeme spousty sportovních úspěchů.