Kouzelná místa Šumperska

09.05.2020

Jak Česko bohatne, přibývají také na Jesenicku stylová ubytování, designové koncepty, pohádkové chalupy lákající sem klientelu, která si dokáže velmi intenzívně užívat krásy své rodné země.
Velkou koncentrací nabídky takových míst disponuje cestovatelský portál Amazing Places. Na jeho stránkách najdete na 300 úžasných míst, z nichž některá leží v okrese Jeseník. Amazing Places dělá všem těm vyladěným ubytováním skvělou službu, protože oslovuje prémiový segment, v němž se prostě točí větší peníze. Lidé, kteří se ubytují v butikovém hotýlku, stylovém apartmánu či ve wellness resortu, jsou ochotni si připlatit za prvotřídní zážitek. Nemají problém utrácet za snídaně z lokálních produktů, jsou obvykle velmi lační po zážitcích a návštěvách vyhlášených turistických cílů a domů si pak odvážejí kromě vzpomínek i zavazadla plná místních výrobků. Patří mezi nejštědřejší importéry peněz do regionu.
Je pro nás potěšujícím zjištěním, že okres Šumperk se může pyšnit pěti luxusními místy z nabídky Amazing Places. Pohádkovým místem pro rodinou dovolenou je Roubenka Oliver v Loučné nad Desnou. Vůně dřeva a ubytování pod Červenohorským sedlem, to jsou stylové Roubenky Pod oborou v Loučná nad Desnou. Soukromí v luxusu nebo luxus v soukromí si užijete v Roubenkách Annaberg v Koutech nad Desnou. Jako na zámku si budete připadat v krásně zrenovovaném Zámeckém resortu Sobotín. Návrat ke kořenům, aneb aktivní odpočinek, to najdete v penzionu Kolovna v Hynčicích pod Sušinou.
Dostat se na kouzelný seznam Amazing Places není jen tak, a je to hozená rukavice pro další majitele a provozovatele vyhlášených ubytovacích zařízení na Šumpersku, my v hlavě pár tipů máme ;-)

Foto (zdroj): Roubenka Oliver