Kondice Zábřeha půjde nahoru

25.04.2019

Jasně, že všichni chodíme hlavně do školy, do práce, vzděláváme se, vyděláváme peníze, ale pak máme nějaký volný čas a s jeho nakládáním to máme různé. Někdo do hospody, někdo k televizi, někdo za dětmi a někdo za sportem. Pokud necvrnkáte kuličky na hlíně, potřebujete k většině sportů aspoň nějakou infrastrukturu, která prostě nespadla z nebe.
Může se o ni postarat město, sportovní oddíl anebo parta nadšenců. Jako třeba v případě fanoušků extrémních běžeckých závodů ze Zábřeha. Tihle kovaní sporťáci mají zkušenosti s obtížnými překážkovými závody, jejich absolvováním i organizováním a jaksi se jim zdálo, že by je šlo dělat lépe a levněji, a tak vznikl unikátní koncept Beton Race. Rozhodli se tak učinit v Zábřehu, kde letos připraví dva závody - 25. května to bude tzv. Basic, který účastníky provede historickým centrem města, kamenolomem a cílem u rybníku Oborník. Druhý závod je plánován na 14. záři v Zábřeze Račici.
Jak jste pochopili, závod je o běhu a překonávání rozličných překážek převážně z betonu, jímž jsou organizátoři vůbec posedlí, dokonce i medaile jsou betonové. Beton Race chce být sérií extrémních překážkových závodů určených nejen pro lidi ze Zábřežska a Šumperska, ambice je rozhodně větší. Letos tedy dva závody, ale ve 2020 už pět klání, v různých náročnostech a užít si to mají děti, mládež i dospělí.
Super, že se pořád všichni zaklínáme uspěchanou dobou, ale vždy se najdou lidé, kteří mají chuť a energii dělat něco pro ostatní. Zapisujte do kalendáře, udělejte něco pro své zdraví.